Biblioteka Mistrzów ks. Franciszek Kamecki (cykl na Lubię Kujawsko-Pomorskie)
Debiut poetycki ks. Franciszka Kameckiego [Radio Głos – gość poranka]

W radiu Głos, w audycji „Gość poranka” Bogdan Wiśniewski rozmawiał dziś, 25 listopada z ks. Franciszkiem Kameckim, poetą, publicystą i felietonistą.
Uwagi liturgiczne ks. emeryta (1)
- Imię papieża.
Słyszę coraz częściej, że papieżem jest Leon. Chociaż przyjął imię Leon XIV. I to jest jego imię. Nie powinno się mówić „papież Leon”, bo to nie jest jakiś kolega, lub swojak, lecz papież Leon XIV i to brzmi właściwie. Nie powinno być skrótów. Podobnie naszego papieża określamy, że jest Jan Paweł II, a nie tylko Jan Paweł. - Wieńce żałobne.
W kościele nie należy umieszczać dużych wieńców na stojakach po bokach trumny. Dlaczego? Ponieważ kapłan przewodniczy liturgii pogrzebowej i nie chce oglądać tylko stojaków czy rusztowań z wieńcami. Najlepiej umieszczać wieńce tylko na posadzce lub na głównej ścianie kościoła.
Ks. Franciszek Kamecki
Recenzja
16 października 2025 roku Szkoła Podstawowa w Grucznie obchodziła swoje święto w XX rocznicę nadania Jej imienia Jana Pawła II. Zostałem zaproszony. W programie było przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów, pod kierownictwem Błażeja Mingi i Sebastiana Osińskiego oraz pomocy innych nauczycieli. Przedstawienie to tematyka miłosierdzia według Matki Teresy z Kalkuty, co zostało przedstawione w grupie sióstr miłości z papieżem Janem Pawłem II. To rozmowa i wyrazy miłosierdzia na scenie. Stroje sióstr uszyła Hanna Urbańska. Oceniam bardzo wysoko to przedstawienie, udane i piękne. Zakończył całość reżyser Błażej Minga i dyrektor szkoły Arkadiusz Kujawski. Dziękuję za zaproszenie.
Ks. Franciszek Kamecki.