Bp Śmigiel przewodniczącym Rady ds. Rodziny

Drabiną do nieba 12 VI 2018 (10) [736]

Biskup toruński dr hab.  Wiesław Śmigiel został przewodniczącym Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski. Rodzina jest „absolutnym priorytetem dla Kościoła” – mówi.  Rady dotyka spraw najważniejszych dla Kościoła i dla Kondycji państwa. Antyrodzinne tendencje obecne w świecie nie oszczędzają i Polski – podkreślił bp Śmigiel. „To z rodziny człowiek wynosi wzorce na całe życie, w związku z tym nie może być oderwanego duszpasterstwa dzieci, młodzieży, mężczyzn czy kobiet – te wysiłki powinny być zawsze skorelowane z rodziną”. Rada dotyka spraw najważniejszych dla Kościoła i dla Kondycji państwa. antyrodzinne tendencje obecne w świecie nie oszczędzają i Polski – podkreślił bp Śmigiel. „To z rodziny człowiek wynosi wzorce na całe życie, w związku z tym nie może być oderwanego duszpasterstwa dzieci, młodzieży, mężczyzn czy kobiet – te wysiłki powinny być zawsze skorelowane z rodziną” – zaznacza biskup toruński.
„To z rodziny człowiek wynosi wzorce na całe życie, w związku z tym nie może być oderwanego duszpasterstwa dzieci, młodzieży, mężczyzn czy kobiet – te wysiłki powinny być zawsze skorelowane z rodziną”

Cieszymy się, ufamy, że przy okazji poderwie uśpione obszary Ruchu „Światło – Życie” ks. Franciszka Blachnickiego tzw. oazy i Kościół Domowy. Dziesiątki razy prowadziłem lub organizowałem 15 -dniowe rekolekcje oazowe podczas wakacji i  ORARy podczas ferii zimowych. 

Podczas obchodów złotego jubileuszu 50 -lecia kapłaństwa ks. Romana Zielińskiego w Złotowie 2 czerwca 20118 r. zjechało się wiele oazowiczów i z Kościoła Domowego, niektórzy już mieli 70 i 80 lat. Rozmawiałem z nimi przy stole jubileuszowym w restauracji, śpiewaliśmy piosenki oazowe m. in. o „Bożych cyganach”. Bp Śmigiel pochodzi z naszej parafii i zna dobrze oazy Blachnickiego.. Jest bogaty program (cała biblioteczka) i liczne materiały do pracy rocznej. Moż rozbudzą się uśpione szeregi oazowiczów.

ks. Franciszek Kamecki